30R250UU
Littelfuse Inc.
Producto No:
30R250UU
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
PTC RESET FUSE 30V 2.5A RADIAL
En stock : 2637
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 30V
Current - Hold (Ih) (Max) 2.5 A
Height - Seated (Max) 0.720" (18.30mm)
Approval Agency cURus, TUV
Current - Max 40 A
Lead Spacing 0.118" (3.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.449" L x 0.118" W (11.40mm x 3.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 70 mOhms
Series POLY-FUSE®, 30R
Type Polymeric
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 20 mOhms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 5 A