Hogar / TVS Diodes / 3.0SMCJ33CA-HF
minImg
3.0SMCJ33CA-HF
Comchip Technology
Producto No:
3.0SMCJ33CA-HF
Fabricante:
Comchip Technology
Paquete:
DO-214AB (SMC)
Descripción:
DIODE TVS 33V 3000W SMC BI-DIR
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 56.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series 3.0SMCJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V