3280-6PG-328
Conxall/Switchcraft
Producto No:
3280-6PG-328
Descripción:
CONN PLUG MALE 6POS GOLD CRIMP
Guía del usuario
Cable Opening 0.280" ~ 0.290" (7.11mm ~ 7.37mm)
Backshell Material, Plating Polyamide (PA), Nylon
Insert Material -
Ingress Protection Weathertight
Voltage Rating 600V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 5.6A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert -
Mfr Conxall/Switchcraft
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Plastic
Operating Temperature -40°C ~ 115°C