334K250RA4-FA
Paktron
Producto No:
334K250RA4-FA
Fabricante:
Paktron
Descripción:
CAPACITOR MLP 0.33UF 250V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications EMI, RFI Suppression; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.331" (8.40mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.449" L x 0.248" W (11.40mm x 6.30mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 6 mOhms
Ratings -
Series Angstor®
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Paktron
Capacitance 0.33 µF