338TTA025M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
338TTA025M
Descripción:
CAP ALUM 3300UF 20% 25V AXIAL
En stock : 1662
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia x 1.220" L (16.00mm x 31.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.7 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 110.5mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series TTA
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.176 A @ 50 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 3300 µF