3530N121J103LE
Knowles Novacap
Producto No:
3530N121J103LE
Fabricante:
Knowles Novacap
Descripción:
CAP CER 120PF 10KV C0G/NP0 RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.575" (14.60mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.380" (9.65mm)
Voltage - Rated 10000V (10kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.500" L x 0.350" W (12.70mm x 8.89mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Knowles Novacap
Capacitance 120 pF