35TXW1000MEFC8X60
Rubycon
Producto No:
35TXW1000MEFC8X60
Fabricante:
Rubycon
Descripción:
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL
En stock : 478
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.441" (62.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.08 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series TXW
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.48 A @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 1000 µF