3640AC224KAT3A
KYOCERA AVX
Producto No:
3640AC224KAT3A
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 0.22UF 1KV X7R 3640
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.360" L x 0.402" W (9.14mm x 10.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Package / Case 3640 (9110 Metric)
Thickness (Max) 0.100" (2.54mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.22 µF