37FMA2-ACW1G
Grayhill Inc.
Producto No:
37FMA2-ACW1G
Fabricante:
Grayhill Inc.
Descripción:
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 24V
Guía del usuario
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Marking No Marking
Termination Style Wire Leads
Actuator Type Round, Button, Flush
Panel Cutout Dimensions -
Current Rating (Amps) 1A (AC/DC)
Circuit SPST-NO
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life 50,000,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 37F
Voltage Rating - DC 24 V
Type Piezo, Anti-Vandal
Switch Function Off-Mom
Voltage Rating - AC 24 V