380LQ561M400A032
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
380LQ561M400A032
Descripción:
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP
En stock : 1
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.69 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 355mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series 380LQ
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 3.77 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 560 µF