381LX331M200J012
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
381LX331M200J012
Descripción:
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP
En stock : 4870
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.2 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 381LX
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.7 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 330 µF