3832510MW
Bulgin
Producto No:
3832510MW
Fabricante:
Bulgin
Descripción:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 16A 250V
En stock : 3
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -
Ingress Protection IP40
Actuator Marking No Marking
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type Round, Button
Panel Cutout Dimensions Circular - 12.70mm Dia
Current Rating (Amps) 16A (AC)
Circuit SPDT
Mounting Type Panel Mount, Rear
Mechanical Life -
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 380
Type Standard
Switch Function On-Mom
Voltage Rating - AC 250 V