383LX223M080B092VS
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
383LX223M080B092VS
Descripción:
CAP ALUM 22000UF 20% 80V SNAP
En stock : 260
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.701" (94.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.969" Dia (50.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 7.83 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 22mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series 383LX
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Ripple Current @ High Frequency 9 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 22000 µF