3KP30CA-B
Littelfuse Inc.
Producto No:
3KP30CA-B
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
P600
Descripción:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC P600
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 62A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package P600
Series 3KP
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V