3P3213000
C&K
Producto No:
3P3213000
Fabricante:
C&K
Descripción:
SWITCH THUMB BCD 0.1A 30V
Guía del usuario
End Caps Included
Operating Temperature -10°C ~ 65°C
Display Characters - Height -
Termination Style Card Edge/Solder Pad
Housing Material Polycarbonate (PC)
Color Black
Actuator Type Pushwheel
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 31.65mm x 22.50mm
Read Out 0 ~ 9
Contact Finish Gold
Depth Behind Flange 32.15mm
Section Width 0.300" (7.62mm)
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Product Status Obsolete
Series 3P
Number of Sections 3
Output Code BCD
Electrical Life 100,000 Cycles
Mfr C&K
Contact Material Copper Alloy
Features Spacer Included
Package Bulk
Contact Rating @ Voltage 0.1A @ 30VDC