3SU11330AB501BA0
Siemens
Producto No:
3SU11330AB501BA0
Descripción:
ILLUMINATED PUSHBUTTON, MOM, BLU
Guía del usuario
Illumination Type, Color LED, Blue
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Termination Style Screw Terminal
Actuator Type Round, Button
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.30mm Dia
Current Rating (Amps) 10A (AC/DC)
Circuit SPST-NO
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life 3,000,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 110 VAC
Series 3SU1
Voltage Rating - DC 500 V
Type Standard, Illuminated
Switch Function Off-Mom
Voltage Rating - AC 500 V