400BXC3.3MEFC8X11.5
Rubycon
Producto No:
400BXC3.3MEFC8X11.5
Fabricante:
Rubycon
Descripción:
CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series BXC
Package / Case Radial, Can
Mfr Rubycon
Capacitance 3.3 µF