418P47494MB2
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
418P47494MB2
Descripción:
CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications Audio
Height - Seated (Max) 1.035" (26.30mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.343" (34.10mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.799" Dia x 1.598" L (20.30mm x 40.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series Orange Drop® 418P
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.47 µF