47-20006-Y
NTE Electronics, Inc
Producto No:
47-20006-Y
Descripción:
H/S 3/64IN 6IN YEL THIN
En stock : 72
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Inner Diameter - Recovered 0.024" (0.61mm)
Shrink Temperature 90°C
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Yellow
Recovered Wall Thickness 0.017" (0.43mm)
Material Polyolefin (PO)
Product Status Active
Series Thin Wall
Shrinkage Ratio 2 to 1
Type Tubing, Flexible
Length 0.500' (152.40mm, 6.00")
Shelf Life Start -
Inner Diameter - Supplied 0.047" (1.19mm)