475K100CS4G-FA
Paktron
Producto No:
475K100CS4G-FA
Fabricante:
Paktron
Descripción:
CAPACITOR MLP 4.7UF 100V SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications EMI, RFI Suppression; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.248" (6.30mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination Gull Wing
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.524" L x 0.500" W (13.30mm x 12.70mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 6 mOhms
Ratings -
Series Capstick®
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case 6-SMD, Gull Wing
Voltage Rating - AC 80V
Mfr Paktron
Capacitance 4.7 µF