485025M9267
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Producto No:
485025M9267
Descripción:
POT 5K OHM 2W PLASTIC LINEAR
Guía del usuario
Number of Gangs 1
Bushing Thread 3/8-32
Actuator Diameter 0.250" (6.35mm)
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round
Tolerance ±10%
Built in Switch None
Actuator Length 0.625" (15.88mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Rotation 312°
Series 485
Power (Watts) 2W
Mfr Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Resistive Material Conductive Plastic
Resistance (Ohms) 5k
Size - Body Round - 1.094" Dia (27.79mm)