5-0SMDJ48CA
Eaton - Electronics Division
Producto No:
5-0SMDJ48CA
Paquete:
SMC
Descripción:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMC
En stock : 2574
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 3000
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 64.7A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 53.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC
Series 5-0SMDJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77.4V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V