500ASSP1MTQE
E-Switch
Producto No:
500ASSP1MTQE
Fabricante:
E-Switch
Descripción:
SWITCH SLIDE SPDT 3A 120V
Guía del usuario
Switch Travel 3.05mm
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Termination Style Gull Wing
Actuator Type Standard
Current Rating (Amps) 3A (AC/DC)
Contact Finish Silver
Circuit SPDT
Actuator Length 3.10mm
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Mechanical Life 30,000 Cycles
Product Status Active
Series 500A
Voltage Rating - DC 28 V
Switch Function On-On
Contact Timing Not Specified
Operating Force -
Voltage Rating - AC 120 V