500C174M035CF2G
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
500C174M035CF2G
Descripción:
CAP ALUM 170000UF 20% 35V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 95°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.687" (144.45mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.125" (28.58mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 500C
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 170000 µF