500C362T450DD2B
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
500C362T450DD2B
Descripción:
CAP ALUM 3600UF 450V SCREW
En stock : 137
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 95°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.625" (117.48mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 95°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 23mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series 500C
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 3600 µF