500E-0006
NTE Electronics, Inc
Producto No:
500E-0006
Descripción:
TRIMMER 500 OHM MULTITURN
En stock : 788
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 10
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 22
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.250" x 0.190" Face (6.35mm x 4.83mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 500 Ohms
Series -
Power (Watts) 0.75W, 3/4W