500R223U063BC2B
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
500R223U063BC2B
Descripción:
CAP ALUM 22000UF 63V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.187" (106.35mm)
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.875" (22.23mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 500R
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 22000 µF