50ML2.2MEFCTZ4X5
Rubycon
Producto No:
50ML2.2MEFCTZ4X5
Fabricante:
Rubycon
Descripción:
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 11 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series ML
Package / Case Radial, Can
Mfr Rubycon
Capacitance 2.2 µF