5.0SMCJ33A
Diotec Semiconductor
Producto No:
5.0SMCJ33A
Paquete:
SMC/DO-214AB
Descripción:
TVSDIODE,SMC,33V,5000W,UNI
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 93.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 500pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC/DO-214AB
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V