5.0SMDJ90CA
Littelfuse Inc.
Producto No:
5.0SMDJ90CA
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
DO-214AB (SMCJ)
Descripción:
TVS DIODE 90VWM 146VC DO214AB
En stock : 3678
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 34.3A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 100V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series 5.0SMDJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 146V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 90V