5102171S
Herz
Producto No:
5102171S
Fabricante:
Herz
Descripción:
HEATER TYPE L62, 400-440-480V/4.
Guía del usuario
Tool Type Compressed Air Heater, Bench Top
Air Flow -
Color Black, Gray, Silver
Nozzle Opening Circular - 2.17" (55.00mm)
Product Status Active
Weight -
Includes Potentiometer, Thermocouple
Series -
Power - Rated 4400W ~ 6300W
For Use With/Related Products -
Approved Countries Austria, Bulgaria, Hungary, Poland
Voltage 400 ~ 480VAC
Mfr Herz
Compatible Tools -
Approval Agency Marking CE
Temperature Range 1292°F (700°C)
Features Cover
Accessory Type Heating Element
Package Box
Current 7.6 A