Hogar / Oscillators / 520T20DT16M3690
minImg
520T20DT16M3690
CTS-Frequency Controls
Producto No:
520T20DT16M3690
Descripción:
XTAL OSC TCXO 16.3690MHZ SNWV
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±2ppm
Current - Supply (Max) 2mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series 520
Function -
Type TCXO
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.8V
Output Clipped Sine Wave
Mfr CTS-Frequency Controls
Base Resonator Crystal
Frequency 16.369 MHz