550C283M200FP2H
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
550C283M200FP2H
Descripción:
CAP ALUM 28000UF 20% 200V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.937" (150.80mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.500" Dia (88.90mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 28000 µF