550C292T450DF2B
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
550C292T450DF2B
Descripción:
CAP ALUM 2900UF 450V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.687" (144.45mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 2900 µF