567UVG2R5MFE
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
567UVG2R5MFE
Descripción:
CAP ALUM POLY 560UF 20% 2.5V SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Decoupling
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 210.5 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 15mOhm
Ratings -
Series UVG
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 4.21 A @ 120 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 560 µF