58.P4.9.024.5050SPA
Finder Relays, Inc.
Producto No:
58.P4.9.024.5050SPA
Descripción:
MASTERIN INTERFACE MODULE, 4PDT
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 7 A
Termination Style Spring Terminal
Coil Current 40 mA
Mounting Type DIN Rail
Coil Resistance 600 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 4.8 VDC
Contact Form 4PDT (4 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series 58
Operate Time 11 ms
Mfr Finder Relays, Inc.
Contact Material Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 19.2 VDC