Hogar / Oscillators / 591KA116M666DGR
minImg
591KA116M666DGR
Skyworks Solutions Inc.
Producto No:
591KA116M666DGR
Descripción:
XTAL OSC XO 116.6660MHZ CML SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 75mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 110mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Function Enable/Disable
Series Si591
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Output CML
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 116.666 MHz