5AK330JDBAI
KYOCERA AVX
Producto No:
5AK330JDBAI
Descripción:
CAP CER 33PF 100V NP0 RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 33 pF