5AR100DEBNI
KYOCERA AVX
Producto No:
5AR100DEBNI
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 10PF 1KV NP0 RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing 0.236" (6.00mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 pF