5AX472K5
Semtech Corporation
Producto No:
5AX472K5
Descripción:
CAP CER 4700PF 5KV X7R NONSTND
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 5000V (5kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.571" L x 0.551" W (14.50mm x 14.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case Nonstandard SMD
Thickness (Max) 0.299" (7.60mm)
Mfr Semtech Corporation
Capacitance 4700 pF