5KP26CA-HRA
Littelfuse Inc.
Producto No:
5KP26CA-HRA
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
P600
Descripción:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC P600
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 121.1A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 5KP-HRA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V