5KP6.5A-HRA
Littelfuse Inc.
Producto No:
5KP6.5A-HRA
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
P600
Descripción:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC P600
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 455.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 7.22V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 5KP-HRA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.2V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6.5V