5MQ271KAAAA
KYOCERA AVX
Producto No:
5MQ271KAAAA
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 270PF 500V Y5U RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Temperature Coefficient Y5U (E)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 270 pF