65N222MEFCH
KYOCERA AVX
Producto No:
65N222MEFCH
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 2200PF 250VAC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.236" (6.00mm)
Voltage - Rated 250VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Ratings X2, Y3
Series -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2200 pF