6KPE28CAH
Eaton - Electronics Division
Producto No:
6KPE28CAH
Descripción:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC BI
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 145.4A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 6600W (6.6kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Package / Case Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V