6KPE33CAH
Eaton - Electronics Division
Producto No:
6KPE33CAH
Descripción:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC BI
En stock : 290
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 123.8A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 6600W (6.6kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Package / Case Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V