6STD25PCM99B30X
Conec
Producto No:
6STD25PCM99B30X
Fabricante:
Conec
Descripción:
CONN D-SUB PLUG 25POS PNL MNT
Guía del usuario
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Shell Material, Finish Copper Alloy, Tin Plated
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Backset Spacing -
Mfr Conec
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Male Pins
Features -
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Operating Temperature -25°C ~ 105°C