6TPG220MZG
Panasonic Electronic Components
Producto No:
6TPG220MZG
Descripción:
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 1411
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code B15G
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 35mOhm @ 300kHz
Ratings -
Series POSCAP™ TPG
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 220 µF