6TPU22MSI
Panasonic Electronic Components
Producto No:
6TPU22MSI
Descripción:
CAP TANT POLY 22UF 6.3V 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code S09
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series POSCAP™ TPU
Type Molded
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 22 µF