Hogar / Memory / 70P3519S166BCG8
minImg
70P3519S166BCG8
Renesas Electronics America Inc
Producto No:
70P3519S166BCG8
Paquete:
256-CABGA (17x17)
Descripción:
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 256CABGA
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 166 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 256K x 36
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 256-CABGA (17x17)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 3.6 ns
Memory Size 9Mbit
Package / Case 256-LBGA
Technology SRAM - Dual Port, Synchronous
Voltage - Supply 1.7V ~ 1.9V